Ring til os: 62 22 36 94

Samarbejdspartnere

Socialtilsyn Syd
Lindevej 5
5750 Ringe
Telefon: 7253 1900
www.socialtilsynsyd.dk

Tilknyttet speciallæge i psykiatri
Speciallæge Tomas Toft
Medicinansvarlig for Huset
Klosterstræde 2 B
5700 Svendborg
Tlf.: 6222 2112

Huset´s kontakt til Svendborg Kommune
Socialafdelingen Myndighed
Omstilling Tlf.: 6223 3000
Sikker mail til Svendborg Kommune
Social@svendborg.dk

konsulent for personale og borgere
Psykolog Erik Ejlersen
E-mail: ejlersen@svendborgmail.dk
Tlf.: 61 31 68 72

Supervisor i Huset
Lone Lillegaard Hartig
Socialrådgiver med diplom i offentlig ledelse
Mail: lone.hartig@gmail.com
Tlf.: 29 42 96 10

Ekstern konsulent
Socialrådgiver Charlotte Hald Madsen
E-mail: charlotte.hald.madsen@skanderborg.dk
Tlf.: 24 52 91 88

Ekstern konsulent
Sygeplejerske Gitte Standly Henriksen
E-mail: gitte.standly@skanderborg.dk
Tlf.: 23 34 81 48

Huset har anvendt Nada beh. siden 2006 og uddannet ved:
NADA Danmark
Sygeplejerske & Nada – akupuntør – instruktør
Lars Wiinblad
E-mail: lars@nada-danmark.dk
Tlf.: 23 26 42 40

Impuls Svendborg